Nejčastější dotazy k zájezdům

Nebojte se zeptat

Jaký je rozdíl mezi cestovní agenturou a cestovní kanceláří?

Cestovní kanceláře jsou pořadateli zájezdů. Jejich práce spočívá zpravidla v sestavování balíčků služeb – zájezdů, které zahrnují minimálně dvě služby cestovního ruchu. Obvykle jde o kombinaci ubytování, dopravy a transferu. Ty následně prodávají za souhrnnou cenu. 

Cestovní agentury jsou provizními prodejci zájezdů cestovních kanceláří a dalších služeb cestovního ruchu, nejčastěji ubytování a letenek. Tyto služby prodává cestovní agentura vždy samostatně. Prodej zájezdů na míru probíhá ve spolupráci s partnerskými CK, kdy je partnerská CK pořadatelem zájezdu.

Dostanu od vás nejlepší nabídku zájezdu už v 1. kole?

Ano. Každý klient má u ČambiTour nárok až na tři kola nabídek zájezdů. Často se nás ptáte, jestli jsou už první zaslané nabídky zájezdů skutečně ty nejlepší. Jestli si třeba neschováváme něco v rukávu 🙂

Neschováváme. Žádná esa, ani jiné pecky před vámi netajíme. Byli bychom tak sami proti sobě. Naším cílem je poslat vám dokonalou nabídku hned v prvním kole, abychom nám vzájemně ušetřili čas. První nabídky jsou vždy nejlepší a ty další už jen určitým kompromisem. 

TIP: Podívejte se, jak pracujeme, abyste měli úplnou představu o procesu přípravy nabídek zájezdů.

Kolik zaplatím navíc, pokud si koupím zájezd u ČambiTour?

Vůbec nic v případě přeprodeje zájezdů českých CK z jejich standardní nabídky. Tyto zájezdy prodáváme do koruny za stejné ceny. U zájezdů na míru, které připravujeme ve spolupráci s partnerskými CK, je pak cenotvorba individuální. Finální částku za zájezd na míru v každém případě naceníme tak, aby pro vás byla cenově zajímavá a naše nabídka byla zcela konkurenceschopná.

Mohu zaplatit zájezd z benefitů, nebo dárkových a slevových poukázek typu Sodexo?

Bohužel ne. ČambiTour platby v poukázkách nepřijímá. Můžeme vám ale vystavit fakturu na zaměstnavatele. I tuto možnost využívá řada zaměstnavatelů jako formu příspěvku na dovolenou. Tento požadavek je nutné nahlásit současně s poptávkou zájezdu.

U zájezdů českých CK lze využít našich služeb v rámci cestovního poradenství. Zájezdy pak vybíráme u těch CK, které vaše poukázky akceptují. Dovolenou poté kupujete přímo u dané CK na základě našeho doporučení.

Nabízí ČambiTour také zájezdy do exotiky?

Ano. Rádi pro vás připravíme dovolenou kdekoliv na světě – ve Středomoří i exotice.

Je možné si u ČambiTour pojistit zájezd proti stornu?

Ano. K zájezdům, ale i k letenkám a samostatným ubytováním nabízíme kvalitní cestovní pojištění. To zahrnuje i pojištění storna cestovní služby z důvodu nemoci a nemožnosti odjet na dovolenou.

Cestovní pojištění doporučujeme sjednat před cestou v každém případě. Náklady na ošetření jsou v destinaci velmi drahé.

Dostanu vratnou zálohu 2000 Kč zpět, když se mi nabídky zájezdů nebudou líbit?

Ne. V případě, že si nevyberete žádnou z variant zájezdů ze všech tří kol nabídek, záloha propadá. Od začátku fungování ČambiTour k tomu ale došlo v jednotkách případů.

Vratnou zálohu jsme zavedli proto, abychom odfiltrovali poptávky lidí, kteří často v reálu na dovolenou ani jet nechtějí. Proces vyhledání či přípravy zájezdů obnáší dlouhé hodiny našeho času a ten chceme věnovat skutečně jen našim stálým klientům a vážným zájemcům o naše služby. 

Než od vás zálohu přijmeme, seznámíme vás s aktuální situací na trhu zájezdů a společně si hned na začátku řekneme, zda jsou vaše představy reálné a zda je my umíme splnit. Až pak začneme intenzivně pracovat na vašem zadání. Pokud si nevyberete žádný ze zájezdů, ačkoliv bylo z naší strany zadání splněno, záloha propadá a slouží jako částečná úhrada našich nákladů.

TIP: Přečtěte si kompletní informace o vratné záloze a za jakých podmínek záloha propadá.

Nabízíte pronájmy privátních vil?

Ano. Nabízíme pronájmy privátních vil například na Kanárských ostrovech, na řeckých ostrovech Lefkada, Zakynthos a Samos, v okolí italského městečka Monopoli, v andalusském městě Nerja nebo na ostrově Sardinie. Jedná se při tom výhradně o vily, které jsme osobně navštívili nebo na ně máme opakovaně velmi pozitivní recenze. Možnosti nabídek privátního ubytování ve vilách v ostatních destinacích nabízíme dle individuálních požadavků.

Je možné zařídit dovolenou pro větší skupiny?

Ano. Běžně připravujeme nabídky zájezdů pro více rodin, zahraniční teambuildingy nebo třeba soustředění sportovců. Je možné zajistit i privátní objekty – domy, vily nebo několik apartmánů u sebe. Možností je celá řada. V těchto případech je ovšem třeba plánovat včas, ideálně alespoň půl roku dopředu. Žádané typy ubytování jsou obecně rychle vyprodané a na poslední chvíli zajistit nadstandardní počet míst je téměř nemožné.

Můžete zaručit, že v hotelu budu mít pokoj s výhledem na moře, nebo třeba ve vyšších patrech?

V případě přeprodeje již hotových zájezdů CK to bohužel zaručit nemůžeme. Požadavky na pokoj jsou zadávány směrem k hotelu jako požadavky negarantované a hotel jim může, ale nemusí vyhovět. Proto v případě nesplnění požadavků neneseme jakoukoliv odpovědnost. Na konkrétní typ pokoje máte nárok pouze v případě, že nabídka CK výslovně požadovaný typ pokoje v nabídce uvádí. 

Jiná situace je v případě samostatných ubytování, která nabízíme. Tady vám můžeme zajistit pokoj přesně odpovídající vašim požadavkům.

Chcete se na něco zeptat?